Izolacja termiczna hali namiotowej
W przypadku całorocznych obiektów bardzo ważną kwestią jest zapewnienie odpowiednich warunków temperaturowych, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Dlatego istotna jest izolacja termiczna hali namiotowej. Do ogrzania takiej konstrukcji można wykorzystać kilka rozwiązań, a dokładny wybór uzależniony jest od jej zastosowania, wielkości i rodzaju poszycia ścian oraz dachu. Jakie systemy do zapewniania optymalnej temperatury w takich obiektach można więc wyróżnić? Zapraszamy do lektury artykułu, w którym charakteryzujemy najczęstsze rozwiązania do ogrzewania hal namiotowych.
Jak zapewnić odpowiednią izolację termiczną?
Współcześnie można wybierać spośród wielu systemów przeznaczonych do ogrzewania obiektów o określonych parametrach. Wśród najpowszechniejszych urządzeń wyróżnia się promienniki ciepła oraz nagrzewnice:
- olejowe,
- gazowe,
- węglowe,
- elektryczne.
Poszczególne rozwiązania przeznaczone do dbania o izolację termiczną różnią się między sobą wydajnością, efektywnością działania, bezpieczeństwem, wpływem na środowisko i innymi parametrami. Dlatego niezbędne jest dokładne przeanalizowanie wyboru systemu ogrzewania hali namiotowej. Konieczne przy tym jest uwzględnienie jej dokładnej wielkości i innych parametrów technicznych, w tym izolacji termicznej.
Efektywne ogrzewanie hal namiotowych
Zasada działania wszystkich wymienionych wyżej nagrzewnic jest taka sama – ciepłe powietrze jest wtłaczane do wnętrza konstrukcji przez tunele z PVC. Dzięki temu można w krótkim czasie osiągnąć temperaturę na zadowalającym poziomie. Ogrzanie hali namiotowej w określonym stopniu uzależnione jest przede wszystkim od jej metrażu.
Jeśli chodzi o izolację termiczną całorocznych obiektów nie można zapomnieć o ich zastosowaniu. Inne rozwiązania sprawdzą się bowiem w halach produkcyjnych, magazynowych lub takich, w których przebywa żywy inwentarz. W każdym przypadku należy pamiętać, że izolacja termiczna ma duże znaczenie dla komfortu korzystających z niej osób, a także ogólnego bezpieczeństwa i dobrego stanu magazynowanych w niej towarów.