Zastosowanie

 

Prosta budowa, wolna przestrzeń we wnętrzu, solidna konstrukcja sprawiają, że hale namiotowe zyskują bardzo wiele zastosowań w różnych obszarach ludzkiej aktywności. Najczęściej wykorzystywane są jako:

 

Ujeżdżalnia koni

 

Przygotowujemy hale namiotowe pod kątem ujeżdżalni koni. Zadaszony plac pozwala na użytkowanie bez względu na pogodę, a nawet porę dnia – jeśli obiekt zostanie wyposażony w oświetlenie. Jesteśmy w stanie przygotować dowolnej wielkości konstrukcję, dostosowaną do indywidualnych potrzeb i konkretnych wymiarów placu. Obiekty mogą posiadać dodatkowe, bardzo praktyczne drzwi bądź bramy na bocznych ścianach. Dobrą praktyką jest przyłączenie ujeżdżali do stajni. Jest to komfortowe rozwiązania dla szkół nauki jazdy konnej i pozwala maksymalnie wykorzystać teren.

 

Obiekt sportowy

 

Hale namiotowe powszechnie wykorzystywane są jako zadaszenia boisk, kortów tenisowych, a także przestrzeni gimnastycznych. Przedłużają okres użytkowania obiektów na cały rok, gdyż solidna konstrukcja oraz odpowiednio skonstruowane zadaszenie, pozwalają na aktywność fizyczną bez względu na pogodę. Obiekty mogą być dodatkowo wyposażone w instalacje grzewcze, elektryczne, oświetlenie. Na życzenie Klientów możemy wykonać projekt z uwzględnieniem pomieszczeń socjalnych (np. szatni). Przygotowujemy konstrukcje na wymiar, zgodnie z życzeniem Klienta.

 

Obiekt rolniczy

 

Opracowujemy rozwiązania, które stanowią wsparcie dla rolnictwa. Wykonujemy hale namiotowe dla bydła. Przygotowujemy projekt w ścisłym porozumieniu z hodowcą. Mamy na uwadze bezpieczeństwo zwierząt, wprowadzając odpowiednie zabezpieczenia oraz uwzględniając właściwą przestrzeń we wnętrzu obiektu. Jednocześnie uwzględniamy indywidualne potrzeby właścicieli bydła. Możemy także doradzić w zakresie doposażenia obiektu.

Ponadto przygotowujemy także hale na maszyny rolnicze. Pozwalają ochronić kosztowy i niezbędny w gospodarstwie sprzęt, umożliwiający prawidłowe wykonywanie wielu czynności. Jest on zabezpieczony przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, mrozem, a także opadami. Dzięki temu ma dłuższą żywotność i wykazuje mniejszą awaryjność. Przygotowujemy konstrukcje także do innych celów w zakresie rolnictwa.

 

Miejsce imprez

Przestronne namioty halowe stanowią doskonałą przestrzeń do organizacji imprez okolicznościowych bądź firmowych, a także imprez miejskich, czy eventów kulturowych. Chronią uczestników oraz sprzęt przed niesprzyjającym warunkami pogodowymi. Pokrycia dachu i ścian wykonane są z materiałów odpornych na wilgoć. Dzięki temu termin planowanej imprezy nie zostanie przesunięty z uwagi na niepogodę. Konstrukcje można w krótkim czasie ustawić w dowolnym miejscu o względnie równym podłożu. Dodatkowym autem jest możliwość zamówienia hali pod kątem przewidywanej liczby uczestników wydarzenia.

 

Obiekt produkcyjny

Przygotowywana na wymiar oraz w zgodzie z indywidualnymi preferencjami Klienta hala namiotowa to ekonomiczne i funkcjonalne rozwiązanie przestrzeni produkcyjnej. Konstrukcje stalowe pozbawione są wewnętrznych podpór, dzięki czemu wnętrze nie stawia ograniczeń układu maszyn i linii produkcyjnych. Szkielet ram konstrukcyjnych wykonany jest z mocnej stali, odpornej na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych. Stanowi to gwarancję bezpieczeństwa dla pracowników oraz sprzętu umieszczonego we wnętrzu.

 

Przestrzeń magazynowa

 

Nasze hale namiotowe stanowią doskonałą alternatywę dla budynków przygotowanych tradycyjną, murowaną techniką. Powstające w krótkim czasie obiekty sprawdzają się jako magazyny. Duża i wolna (bez środkowych słupów podporowych) przestrzeń, pozwala na składowanie i magazynowanie towarów. Całość można nie tylko szybko postawić, ale także rozebrać i przenieść w inne miejsce. Możliwa jest także rozbudowa poprzez połączenie z kolejną halą. Przestrzeń można dowolnie wyposażyć – zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

 

Obiekt rolniczy

 

Opracowujemy rozwiązania, które stanowią wsparcie dla rolnictwa. Wykonujemy hale namiotowe dla bydła. Przygotowujemy projekt w ścisłym porozumieniu z hodowcą. Mamy na uwadze bezpieczeństwo zwierząt, wprowadzając odpowiednie zabezpieczenia oraz uwzględniając właściwą przestrzeń we wnętrzu obiektu. Jednocześnie uwzględniamy indywidualne potrzeby właścicieli bydła. Możemy także doradzić w zakresie doposażenia obiektu.

Ponadto przygotowujemy także hale na maszyny rolnicze. Pozwalają ochronić kosztowy i niezbędny w gospodarstwie sprzęt, umożliwiający prawidłowe wykonywanie wielu czynności. Jest zabezpieczony przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, mrozem, a także opadami. Dzięki temu ma dłuższą żywotność i wykazuje mniejszą awaryjność. Przygotowujemy konstrukcje także do innych celów w zakresie rolnictwa.