Hale namiotowe
Solidne hale namiotowe stanowią coraz chętniej wykorzystywany rodzaj obiektów jako alternatywa dla tradycyjnych budynków murowanych. Są propozycją generującą niższe koszty budowy oraz utrzymania. Ich postawienie wymaga mniejszej ilości czasu, a charakterystyczna – prosta – konstrukcja umożliwia dostosowanie kształtu i wielkości do indywidualnych preferencji. Czy warto zainwestować w halę namiotową? Kiedy zdecydować się na skorzystanie z takiego rozwiązania? Jak mądrze dobrać projekt?
Inwestycja niskobudżetowa z wysokim procentem korzyści
Nowoczesne hale namiotowe od pewnego czasu wypierają tradycyjne budynki, przygotowywane w technologii murowanej. Nie wymagają tak długiego okresu budowy, zaś specjalna konstrukcja opiera cały ciężar na szkielecie. Pozwala to uniknąć, jak często to bywa w przypadku obiektów murowanych, podpór znajdujących się we wnętrzu budynku. Ograniczają one możliwości wykorzystania przestrzeni. Hale namiotowe posiadają przestronne wnętrza pozbawione we wnętrzu elementów konstrukcyjnych. Istnieje możliwość stworzenia podziału, w pełni odpowiadającego indywidualnym potrzebom, jak też umożliwiają modernizację obiektu w przyszłości.
Najważniejsze zalety
Konstrukcje odznaczają się licznymi zaletami. Do najważniejszych należy zaliczyć stabilność budowy, a także wysoką odporność na działanie czynników atmosferycznych i wytrzymałość mechaniczną. Nasze rozwiązania wykorzystują wysokiej jakości materiały. Naszym celem jest stworzenie rozwiązania odpowiadającego pod kątem wielkości, jak też wyglądu indywidualnym potrzebom naszych Klientów. Zachęcamy do bliższego poznania opisu zalet naszych hal namiotowych.
Dodatkową korzyścią z posiadania hali namiotowej są niskie koszty jej utrzymania. Obiekt bazuje na wykorzystaniu materiałów takich jak stal, blacha ocynkowana, itp. Dzięki swoim właściwościom są trwałe i przez długi czas pozostają w bardzo dobrym stanie, zapewniając pełną funkcjonalność. Ponadto nie wymagają szczególnych rozwiązań w zakresie konserwacji i nie generują związanych z tym wydatków. Kwestią przemawiającą na korzyść oferowanych obiektów jest także fakt, iż nie podlegają opodatkowaniu od nieruchomości.
Zgodnie z Ustawą o podatkach i opłatach lokalnych (z dn. 12 stycznia 1991 roku) oraz Prawem Budowlanym (z dn. 7 lipca 1994 roku) hale namiotowe nie podlegają opodatkowaniu, gdyż obowiązek ten dotyczy budowli lub ich części związanych z prowadzeniem działalności. Przepisy prawa określają budowlą obiekt budowlany, który nie stanowi budynku bądź obiektu małej architektury, a także urządzenie budowlane związane z obiektami budowlanymi. Nie wszystkie więc obiekty są uznawane za budowle w ujęciu ustawodawczym. Hale namiotowe często zaliczane są do obiektów budowlanych tymczasowych i znacząco różnią się od budowli w świetle prawa, co oznacza, że nie muszą podlegać opodatkowaniu nieruchomości. Generuje to dodatkowe oszczędności w budżecie firmy.
Inwestycja na każdą chwilę
Jako producent przygotowywaliśmy wielokrotnie hale namiotowe dostosowane do różnych potrzeb. Proponowane przez nas rozwiązania stanowią alternatywę dla tradycyjnych konstrukcji murowanych, a przy tym mogą być zaadaptowane do różnych potrzeb. Zapewniają niemal natychmiastową dodatkową powierzchnię użytkową, którą można wykorzystać do własnych celów. Decyduje o tym łatwość montażu i demontażu konstrukcji. Każda dostępna w naszej ofercie hala namiotowa może zostać ustawiona na dowolnym, względnie równym podłożu.
Rodzaje hal namiotowych
Opracowujemy projekty konstrukcji, które mogą być wykorzystane do dowolnych celów. Wśród proponowanych hal namiotowych znajdują się propozycje obiektów o przeznaczeniu przemysłowym, bankietowym, targowym, magazynowym, sportowym, itp. Konstrukcje dostosowujemy wielkością do indywidualnych potrzeb. Podczas produkcji możemy odpowiednio dobrać poszczególne elementy, ich ilość oraz wielkość do konkretnych rozwiązań całego obiektu. Zachęcamy do pełniejszego zapoznania się z rodzajami namiotów halowych.
Przygotowane przez nas obiekty pozwalają w bardzo krótkim czasie na zwiększenie powierzchni użytkowej. To idealne rozwiązanie, gdy zachodzi konieczność szybkiego pozyskania dodatkowej przestrzeni magazynowej bądź produkcyjnej. Hale namiotowe stanowią również praktyczny sposób na zadaszenie sezonowe, np. kortów tenisowych, ujeżdżalni. Ich zamontowanie wraz z dodatkowym wyposażeniem, np. w nagrzewnice, pozwala na nieprzerwaną działalność gospodarczą także w sezonie zimowym. Zapewnia ciągłość zysków, dostarczając użytkownikom komfortowe warunki do korzystania z obiektu.
Konstrukcje halowe są również dobrym rozwiązaniem dla osób rozpoczynających swoją przygodę z biznesem. Nie generują dużych kosztów początkowych i umożliwiają postawienie na niemal każdej, względnie równej powierzchni. Nie wymagają dodatkowych kosztów związanych z remontem czy modernizacją. Umożliwiają rozbiórkę i przeniesienie w inne miejsce. Dzięki temu początkujący przedsiębiorca minimalizuje ryzyko strat finansowych. Jako producent hal namiotowych jesteśmy w stanie przygotować konstrukcje do różnego rodzaju potrzeb.
Zaobserwowaliśmy, że potrzeby współczesnych konsumentów z każdym rokiem rosną i my pragniemy dostosować się do rosnących oczekiwań naszych rynku. Dlatego wychodzimy naprzeciw oferując jeszcze mało popularne rozwiązania dla wykonywanych przez nas konstrukcji. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się nasze hale namiotowe dla rolnictwa. Wykorzystywane są do przechowywania maszyn rolniczych, jak też jako pomieszczenie hodowlane dla bydła. Wiele gospodarstw agroturystycznych oraz stajni korzysta z naszych rozwiązań jako z ujeżdżalni do jazdy konnej. Każde z tych zastosowań wymaga nieco odmiennego traktowania i zastosowania odmiennych rozwiązań.
Wybór najlepszego rozwiązania
Istotne znaczenie przy doborze odpowiedniej hali namiotowej ma jej przeznaczenie. Przed przystąpieniem do wyboru właściwej konstrukcji konieczne jest przemyślenie rodzaju zastosowania. Warto rozważyć do jakich celów obiekt będzie przeznaczony. Pomimo, iż konstrukcje te są zazwyczaj proste należy wziąć pod uwagę konieczną wielkość, która pozwoli na swobodę działania produkcyjnego, organizację imprez, czy stworzenie magazynu bądź składu towarów. Ważne jest także planowanie z wyprzedzeniem. Dobrze dobrać rozmiary obiektu dostosowane do bieżących potrzeb, ale też pozwalające na swobodę działania przez kilka a może nawet kilkanaście kolejnych lat.
Produkcja hal namiotowych
Nasze konstrukcje bazują przede wszystkim na solidnym stelażu. Dbamy również o przygotowanie odpowiednich materiałów na poszycia. Umożliwiamy ich wykonanie z plandeki, blachy oraz płyty warstwowej. Dostosowujemy do indywidualnych potrzeb ilość otworów drzwiowych, okiennych, wywietrzników. W procesie produkcji uwzględniamy także możliwość wprowadzenia podziałów na pomieszczenia socjalne, magazynowe, produkcyjne itp. Proponujemy bliższe zapoznanie się z charakterem produkcji hal.
Jesteśmy przekonani, że pozwoli to Państwu lepiej dobrać poszczególne komponenty do przeznaczenia obiektu. Odmiennych rozwiązań będzie potrzebowała ujeżdżalnia do jazdy konnej, hala namiotowa dla rolnictwa, czy obiekt przemysłowy. My jesteśmy w stanie zaproponować konstrukcję dopasowaną do konkretnych celów zaopatrzoną w odpowiednio wprowadzone bramy, okna i inne elementy. Posiadamy w tym zakresie doświadczenie. Pracując przy licznych projektach i przeprowadzając szereg realizacji możemy wesprzeć Państwa naszą wiedzą oraz zasugerować działania, które zapewnią pożądany efekt.
Jako producenci mamy świadomość, że wybór hali namiotowej to w rzeczywistości wybór firmy ją wytwarzającej. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nasze działania świadczyły na naszą korzyść. W związku z tym z uwagą wsłuchujemy się w potrzeby naszych Klientów. Chętnie dzielimy się wiedzą i doradzamy, w zakresie poszczególnych rozwiązań, wpływających na całokształt konstrukcji. Podpowiadamy, jaki rodzaj poszycia będzie najlepszy, bądź jaki projekt będzie najlepiej spełniał oczekiwania inwestora. Stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo i funkcjonalność.
W produkcji hal namiotowych wykorzystujemy wyłącznie atestowane materiały oraz rozwiązania konstrukcyjne. Dbamy o stworzenie obiektu, którego poszczególne elementy budowlane nie będą zagrażały zdrowiu i spełnia podstawowe wymogi bezpieczeństwa. Szkielet jest odporny na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Wytrzymuje napór opadów, silne podmuchy wiatru, a spadzisty dach uniemożliwia zaleganie śniegu. Wszystkie elementy powstają w zgodzie z projektem, który jest zatwierdzony przez doświadczonych architektów.
Troszczymy się o stworzenie obiektów w pełni funkcjonalnych. Ogromna wiedza i doświadczenie w produkcji hal namiotowych przyczyniły się do stworzenia wielu projektów, które dostosowane zostały do indywidualnych potrzeb naszych Klientów. Możemy przygotować dla Państwa konstrukcje wzorowane na istniejących projektach, jak też stworzyć plan od podstaw. Chętnie podpowiadamy w jaki sposób można zagospodarować wnętrze oraz wyposażyć w dodatkowe urządzenia oraz instalacje.