Hala namiotowa czy stalowa, co wybrać?

19 lipca, 2022

Na rynku dostępne są różne rodzaje obiektów, które mogą być wykorzystywane w rozmaitych celach oraz cechują się szybkim montażem i demontażem. Klienci mogą więc wybrać halę namiotową lub stalową – co stanowi lepszy wybór? Czym się różnią te rodzaje obiektów? Zapraszamy do lektury artykułu, który objaśnia te zagadnienia.

 

Konstrukcja stalowa hali – zalety

 

Takie obiekty przemysłowe cechują się wysokim poziomem solidności, a jednocześnie są lekkie. Konstrukcje stalowe są również odporne na rozmaite czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne. Trwałość to niejedyny atut takich hal – ich wymiary oraz inne parametry mogą być dostosowane do indywidualnych wymagań.

Tego rodzaju lekkie konstrukcje hali mogą być wykorzystywane w rozmaitych celach, w tym również przemysłowych. Sprawdzą się jako magazyny na różne towary, mogą służyć jako obiekty sportowe, handlowe, do organizacji imprez i nie tylko. Istotny jest jednak dobór odpowiedniego gatunku tworzywa, który będzie wykazywać odpowiedni poziom trwałości i zachowa przy tym lekkość.

 

Uniwersalne namioty przemysłowe

 

Można wybrać także inny rodzaj hali, który również charakteryzuje się lekkością, solidnością i odpornością na czynniki atmosferyczne. Cechuje go też bezproblemowy montaż i demontaż, a jednocześnie wyróżnia się wysokim poziomem estetyki. Zalety te dotyczą namiotów przemysłowych, które dodatkowo są czasem wybierane jako obiekty do organizacji przyjęć okolicznościowych. Występują w wariantach ocieplanych lub nie, więc nadają się do użytku niezależnie od pory roku.

Namioty są zatem równie uniwersalne, co konstrukcje ze stali, ale zarazem są w nieco większym stopniu atrakcyjne wizualnie.

 

Co wybrać?

 

Ostateczna decyzja dotycząca wyboru namiotu przemysłowego lub lekkiej konstrukcji stalowej uzależniona jest od zastosowania obiektu. Każda z tych opcji może być bowiem użytkowana w rozmaitych celach, często ze sobą zbieżnych – konieczne jest więc szczegółowe przeanalizowanie kwestii tego, do czego obiekt będzie wykorzystywany.