FAQ – najczęściej zadawane pytania odnośnie hal namiotowych oraz konstrukcji stalowych

Jesteśmy producentem hal namiotowych o konstrukcji stalowej. Posiadamy gotowe projekty oraz przygotowujemy plan w oparciu o indywidualne potrzeby Klientów, uwzględniając informacje zamieszczone przy kreowaniu obiektu w konfiguratorze hal oraz po późniejszych ustaleniach.

Najważniejsze znaczenie przy doborze odpowiedniego rodzaju hali namiotowej ma określenie jej przyszłego przeznaczenia. Uniwersalna bryła może zostać wykorzystana do celów magazynowych, produkcyjnych, rozrywkowych, itp. Od przeznaczenia bowiem zależy wielkość obiektu, ilość otworów okiennych oraz drzwiowych, a także charakter dodatkowego wyposażenia (np. instalacje, nagrzewnice, wydzielone pomieszczenia socjalne). Istotne znaczenie ma także wysokość. Powierzchnie przeznaczone np. na korty tenisowe, czy magazyny lepiej będą się sprawdzały z wysokim stropem. Wybierając halę namiotową warto rozważyć warunki pogodowe w danym regionie. Jest to pomocne przy dobraniu odpowiedniego materiału na poszycie ścian i dachów.

Jako producent stale pracujemy na swoją renomę, dlatego wykorzystujemy wyłącznie wysokiej jakości, atestowane materiały. Pozyskujemy je od najlepszych w branży wytwórców. Do stworzenia stelaża oraz ram wykorzystujemy wyłącznie mocne profile, pokryte warstwą ocynku, co zwiększa ich odporność na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, w tym na korozję. Na stworzenie pokrycia ścian i dachu przeznaczamy plandekę, blachę, płytę warstwową. Doradzamy, który materiał będzie najlepiej odpowiadał indywidualnym potrzebom.

Konstrukcje nie wymagają wielu dodatkowych czynności konserwacyjnych. Zaleca się jednak kontrolowanie co pewien czas stanu technicznego, np. stanu połączeń, naciągów, itp. Hale namiotowe nie są też przystosowane do dużego obciążenia konstrukcji, dlatego konieczne jest odśnieżanie dachu, aby nie doprowadzić do zarwania pod ciężarem zalegającej warstwy śniegu. Przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa i przestrzeganiu okresowych kontroli stanu technicznego hale namiotowe mogą z powodzeniem służyć przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat.

Całkowity koszt produkcji i montażu hali jest uzależniony od wielu czynników, jak wielkość, wybrany materiał, dodatkowe elementy. Niekiedy koszt podnoszą także niestandardowe rozwiązania, o które proszą inwestorzy. Jako producent zapewniamy atrakcyjną ofertę – z uwagi na brak firm pośredniczących. Kwotę ostateczną ustalamy zawsze indywidualnie. Ponadto proponowane przez nas obiekty umożliwiają skorzystanie z krótszego (z reguły dziesięcioletniego) okresu amortyzacji, a także nie są objęte obowiązkiem podatku od nieruchomości.

Zakupienie hali namiotowej często poprzedzone jest analizą opcji alternatywnej, czyli wynajęcia dodatkowej powierzchni użytkowej. Produkcją konstrukcji stalowych zajmujemy się od wielu lat i doradzamy naszym Klientom zakup hali. Niesie to za sobą więcej korzyści niż wynajęcie. Po pierwsze – obiekt staje się własnością inwestora, po drugie – konstrukcję można w dowolnej chwili zdemontować i przenieść w inne miejsce, po trzecie – zamawiając halę namiotową inwestor dostosowuje wszystkie jej elementy do własnych potrzeb. Po czwarte – konstrukcja jest w pełni nowa, a tym samym zapewnia lepsze warunki niż obiekty używane. Po piąte – Obiekt można dowolnie aranżować, zgodnie z własnymi potrzebami.

Tak. W cenie zakupu hali namiotowej, wliczony jest profesjonalny montaż konstrukcji w miejscu docelowym. Szczegóły ustalamy z Klientami indywidualnie.

Możliwe jest zamontowanie hali namiotowej na niemal każdym, względnie równym podłożu. Istotne znaczenie ma stabilność gruntu. Im dłużej obiekt będzie wykorzystywany oraz im cięższa jest całość, tym stabilniejsze powinno być podłoże.

Czas trwania montażu jest uzależniony od wielkości hali, trwa maksymalnie od 1 do 10 dni.

Konstrukcje nie stanowią w rozumieniu polskiego prawa budowli, w związku z czym nie wymagają pozwoleń na budowę. Należy jednak zgłosić je jako budowlę tymczasową i uzyskać pozwolenie czasowe.

Posiadamy zarówno gotowe projekty, które możemy dowolnie zmodyfikować, jak też przygotowujemy plany na zamówienie Klienta.

Nasz konfigurator hali pozwala na wykorzystanie wszystkich standardowych rozwiązań w różnych kombinacjach. Ponadto umożliwiamy wprowadzenie dodatkowych elementów w postaci bram, okien, wywietrzników. Jesteśmy w stanie spełnić także niestandardowe życzenia naszych Klientów np. wprowadzając dodatkowe słupy podpierające przy bramach wejściowych albo dodatkowe wejścia w ścianach bocznych. Ponadto dajemy naszym Klientom możliwość wyboru barwy z szerokiej palety kolorystycznej.

Umożliwiamy przygotowanie konstrukcji w taki sposób, aby zamieścić na bocznej ścianie dodatkowe wejście.

Jako producenci jesteśmy w stanie przygotować halę namiotową odpowiadającą w pełni indywidualnym wymaganiom. Na życzenie Klienta możemy zaproponować konstrukcje, które wykorzystują na niektórych ścianach pokrycie blaszane, a na innych z plandeki. Umożliwiamy podobną dowolność w zakresie doboru kolorystyki.

Przygotowujemy konstrukcje na konkretny wymiar. Tworzymy pod niego określony szkielet oraz dostosowujemy rodzaj poszycia. Istnieje jednak możliwość rozbudowy całości poprzez dołączenie do istniejącego obiektu kolejnej konstrukcji. Połączenie konstrukcji możne nastąpić wyłącznie szczytami.

Nie. Wyposażenie każdej hali namiotowej pozostaje w gestii inwestora. Możemy udzielić pomocy przy organizowaniu układu wnętrza z wykorzystaniem ścianek działowych. Chętnie też dzielimy się wiedzą o najnowszych rozwiązaniach, które potencjalnie mogą podnieść komfort użytkowania obiektu, np. moskitiery, nagrzewnice, itp.

Zwyczajowo stosowaną metodą ogrzewania hal namiotowych zimą jest wykorzystanie nagrzewnic olejowych lub gazowych. Urządzenia te są polecane z uwagi na dużą wydajność, mobilność oraz niskie koszty eksploatacji. W okresie letnim, zwłaszcza w przypadku pokryć ścian z blachy, może dojść do znacznego nagrzewania wnętrza obiektu. Można zastosować pewne rozwiązania, które przyczynią się do obniżenia o kilka stopni temperatury w okresie letnim. Do proponowanych metod zalicza się m.in. wykorzystanie plandeki typu sunblock (odznacza się niską przepuszczalnością promieni słonecznych) bądź wprowadzenie drugiej warstwy plandeki dachowej (tzw. podsufitki).

W halach namiotowych, pozbawionych odpowiedniego ogrzewania, w okresie jesienno-zimowym może pojawić się efekt skraplania. Wynika to ze spotkania się cieplejszego powietrza we wnętrzu pomieszczenia z zimną plandeką oraz profilami stalowymi. Pojawiająca się wówczas wilgoć zmienia stan skupienia i dochodzi do skraplania. Aby uniknąć tego efektu można zastosować podwójną plandekę sufitową. Często stosuje się też okienka wentylacyjne i wywietrzniki, które zmniejszają skalę skraplania. W połączeniu z użyciem wentylatorów eliminuje praktycznie całkowicie niepożądany efekt.

Jako producent zalecamy przeprowadzanie okresowych przeglądów technicznych przynajmniej raz w roku. Kontrola doświadczonego inspektora pozwala uniknąć wypadków. Ponadto zalecamy we własnym zakresie sprawdzanie co pewien czas połączeń. Na hale namiotowe oddziałują siły zewnętrzne w postaci wiatru, śniegu, deszczu, które mogą poluzować siłę połączeń. Ponadto należy pamiętać o usuwaniu zalegającego śniegu z dachu. Mając na uwadze estetykę konstrukcji warto także czyścić pokrycie ścian i dachu. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku jest użycie wysokociśnieniowej myjki. W krótkim czasie i dokładnie usunie nawet trudne zabrudzenia. Można również wykorzystać specjalne płyny czyszczące.

Przygotowujemy obiekty z dwuspadowymi dachami. Dzięki takiemu rozwiązaniu spadający śnieg się samoczynnie zsuwa, lecz w przypadku zalegania należy go usunąć.

Projektujemy i wykonujemy hale namiotowe dbając o ich jak największą funkcjonalność oraz jak najdłuższą żywotność. Podczas produkcji stosujemy najlepsze materiały, jednak nieprzewidziane zdarzenia mogą doprowadzić do uszkodzenia naszej konstrukcji. Do najczęstszych uszkodzeń zalicza się: rozprucie plandeki, wgniecenia blachy, uszkodzenia ram (np. przez samochód). Przy szczególnym zaniedbaniu ze strony właściciela może dojść do zawalenia konstrukcji pod wpływem długotrwałego zalegania grubej warstwy śniegu na dachu.

Jako producenci jesteśmy w stanie przygotować w krótkim czasie zamienniki uszkodzonych elementów. Na życzenie Klienta możemy dokonać przeglądu oraz pomóc w naprawie, jednak nie wchodzi to w standardowy zakres naszych usług.

Tak. Naszą ofertę kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców.

Staramy się reagować jak najszybciej na przesłane do nas zapytania oraz wiadomości wygenerowane przez konfigurator hal. Zazwyczaj odpowiadamy w ciągu kilku dni roboczych od momentu otrzymania wiadomości. Ten czas jest uzależniony także od ilości otrzymanych zapytań.

Tak. Przyjmujemy zlecenia od Klientów z całej Polski i przeprowadzamy na terenie całego kraju montaż konstrukcji.

Tak. Zrealizowaliśmy wiele projektów i zamieściliśmy na naszej stronie internetowej zdjęcia z przykładowych realizacji. Przy każdym wymienionym obiekcie znajduje się fotografia z zewnątrz oraz wewnątrz hali namiotowej. Umożliwia to przyjrzenie się stelażowi oraz poszyciom ścian i dachu. Przykładowe realizacje mogą być także dla Państwa inspiracją do poszukiwania najlepszego rozwiązania dla siebie. Jesteśmy przy tym w stanie zaadaptować obiekt z fotografii do Państwa potrzeb.